Bor riktig på badet

Tanken på å bore hull i de nye flisene på badet kan være skremmende. Tenk om flisa knekker – og hva med våtromsmembranen? Her kan du lese hvordan du unngår slike ulykker.

Oppgaven var å bore hull og montere et blandebatteri. Rørene skulle senere monteres av en rørlegger – synlig utenpå veggen. I vårt tilfelle
var det altså ingen fare for å støte på skjulte vannrør. Har du den minste mistanke om at det kan være vannrør bak flisene, bør du undersøke veggen med en god veggscanner. Framgangsmåten for å bore i fliser kan selvsagt også brukes om det er en håndkletørker eller bare en krok til badekåpa du skal montere.

Relaterte artikler

  • Null hull på baderommet

    Null hull på baderommet

    01/2012 Det kan være vanskelig å bore pene hull i fliser, og du risikerer dessuten å bore hull i våtromssikringen. Den gode nyheten er at det slett ikke er nødvendig lenger. Bare se her.

  • Klikk fliser på veggen

    Klikk fliser på veggen

    10/2011 Med litt fingerferdighet, noen klikkplater i lekkert design og litt pågangsmot, kan du få et helt “nytt” gjestetoalett i løpet av bare ei helg.

    Vanskelighetsgrad 3/4
  • Sterke vegger med fine fliser

    Sterke vegger med fine fliser

    14/2006 Fliser kommer på en klar førsteplass når veggene og gulvet på badet skal få belegg. De finnes i et utall av fine farger og fasonger, er lette å sette opp, og holder i årevis.

  • Slik skifter du ei ødelagt flis

    Slik skifter du ei ødelagt flis

    12/2009 Ei flis som har sprukket på badet er ikke bare irriterende å se på, den kan også raskt føre til skader hvis det trenger inn vann bak fl isa. Derfor skal ei ødelagt flis skiftes ut så fort som mulig. Her kan du lese hvordan du ...

    Vanskelighetsgrad 1/4
  • Nye overflater på badet

    Nye overflater på badet

    13/2009 Et nytt bad trenger ikke å bety full renovering. Heldigvis kan vi greie oss med mindre. Her kan du se hvor lett du tryller vekk de gamle, mørke flisene med multipuss og mosaikkfliser.

    Vanskelighetsgrad 2/4
  • Bor riktig på badet

Vanskelighetsgrad

Vanskelighetsgrad 1/4
Gjør Det Selv et helt år

Gjør Det Selv et helt år

18 utgaver + kvalitetsskrumaskin fra Ryobi for kun 499,- (+ 29,50 i porto og eksp.) Din ...

Påmelding nyhetsbrev

Dine gratis nedlastinger

Du kan laste ned 25 artikler til denne uken

Downloads 0/25

Mine artikler

Gjør Det Selv | Copyright © 2010| Bonnier Publications International AS | Juridisk informasjon | Kontakt oss