Har du fått smaken på solmodne tomater fra eget drivhus, vil du bare ha mer. Her får
du oppskriften på et drivhus som rommer mye, uten at det beslaglegger særlig plass
i hagen. Du skal nemlig ikke inn i drivhuset selv, men kommer til plantene fra utsiden.
Hjemmedyrkede tomater og paprika. Krydderurter og sommerblomster. Det er morsomt å ha et drivhus – men det er ikke alle som har den plassen det krever. Derfor har vi funnet opp dette drivhuset, som ikke krever særlig stor plass – bare 130 x 250 cm i grunnflate – men som rommer mye. Du kan bygge drivhuset på 3-4 dager. Det tar egentlig bare såpass lang tid, fordi du må vente på at malingen tørker. Selve sammensettingen av de forskjellige delene klarer du fint i løpet av ei helg. Den enkle konstruksjonen gjør at drivhuset ikke dominerer hagen eller terrassen. Og plast i stedet for glass gjør at det ikke er noen fare hvis ungene spiller fotball i nærheten.
-
12/2012
Et veggdrivhus uten glass eller akrylplastplater, men til gjengjeld med plass til både mange planter og deg som skal passe plantene. Det er enkelt å bygge, og vinduene
er av solbestandig klar plast, som holder i mange år.
Vanskelighetsgrad 2/4
-
05/2010
Under et besøk i en møbelbutikk kom Ib Sørensen over noen ekstraordinært rimelige sofabord med glassplater. Han kjøpte 36 stykker av dem, noe som ble startskuddet for et flott drivhus av herdet glass.
-
15/2009
Etter oppdrag fra kona begynte Allan å bygge det som skulle bli et fi nt og velproporsjonert drivhus. Konstruk sjonen utmerker seg blant annet ved et originalt inngangsparti som ligger i vinkel på resten av huset.
-
11/2007
Stenger du hytta eller kolonihagehuset for vinteren, kan du nå pakke vekk drivhuset samtidig. Og er du nybegynner, kan du vurdere dette alternativet før du lager et tungt og dyrt glasshus.
Vanskelighetsgrad 2/4
-
08/2013
Det fantastiske lysthuset tok form i Gjør Det Selv 7/2013 (se link nedenfor). Nå fortsetter vi der vi slapp. Vi legger et flott tak og setter opp rekkverk. Se hvordan det gjøres, og få inspirasjon til å bygge ditt eget.
Vanskelighetsgrad 4/4