Spørsmål
Jeg har bygget et lite drivhus av tre og plast på en belegning av herregårdstein. Hvordan får jeg det til å bli stående i en storm?
Svar
Uansett om et drivhus er lett eller tungt, stort eller lite, skal det forankres til underlaget. Ellers risikerer du at det ender opp hos naboen neste gang det passerer et kraftig uvær.
Det beste er selvfølgelig å tenke inn sikringen allerede før du bygger, men du kan også enkelt stormsikre etterpå.I dette tilfellet, der drivhuset står på en steinbelegning, ville vi markert de fire hjørnene inne i drivhuset samt midten på hver av langsidene. Så ville vi fjernet 3-4 stein ved hvert punkt og skrudd ned 6 jordplugger, eventuelt noen impregnerte påler, som vi kunne skrudd fast bunnrammen til driv huset til. Da vil det nok bli stående.